Познач себе на дорозі

У осінньо-зимовий період зростає кількість дорожньо-транспортних пригод, у тому числі і ДТП за участю та з вини пішоходів.

З початку року за участю пішоходів сталося 354 ДТП, в яких 83 людини загинуло та 305 травмовано.

 Основними причинами цих аварій є скорочення світлового дня, перехід в невстановленому місті, несподіваний вихід на проїжджу частину, перебування в нетверезому стані, погіршення погодних умов, а також недостатня видимість на автодорогах. Саме для того, щоб водії могли вчасно помітити пішоходів на дорозі в темний час доби або в умовах недостатньої видимості, заради своєї безпеки пішоходи зобов'язані вжити заходів для позначення себе на дорозі. Для створення умов безпечного руху вони можуть використати як елементи свого одягу, так і предмети, які несуть з собою. Ризик потрапити в небезпеку на дорозі зменшується в рази, якщо речі відмічені світлоповертаючими елементами. Необхідними світлоповертаючими характеристиками відзначаються елементи одягу, взуття, рюкзаків, сумок і тому подібне, які містять світлоповертаючі плівки.

Особливо важливо забезпечити таким одягом дітей, що повертаються додому зі школи в умовах недостатньої видимості, або якщо пішохідний маршрут проходить по неосвітлених ділянках доріг.

ДАІ нагадує, що, відповідно до Правил дорожнього руху, пішохід зобов'язаний рухатися по тротуару, пішохідній або велосипедній доріжці. При їх відсутності - по узбіччю. У разі відсутності узбіччя він має право рухатися по краю проїжджої частини назустріч транспорту, що рухається. При цьому пішохід зобов'язаний позначити себе світлоповертаючим елементом.

 

Сектор ПР УДАІ ГУМВС України в Київській області

17.09.2012, 881 просмотр.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація