«ГАНЯТИ» ДОРОГАМИ КИЇВЩИНИ СТАЛО ЗНАЧНО ВАЖЧЕ. ДАІ «ОЗБРОЇЛАСЬ» НОВОЮ СИСТЕМОЮ ПЕРЕДАЧІ ІНФОРМАЦІЇ

    Сьогодні на автошляхах Київщини працює абсолютно нова система передачі даних про перевищення швидкості водіями. Система з’явилася на дорогах Київської області у вересні. Працівники ДАІ Київщини продемонстрували роботу даної системи представникам ЗМІ, які на власному досвіді переконалися - у водіїв не має аргументів проти нової системи.   

ЯК ПРАЦЮЄ НОВА СИСТЕМА

Напевно, їдучи автошляхами області, всі автолюбителі помічали таблички з надписом: «Увага, здійснюється фото-відео фіксація порушень правил дорожнього руху». А через півтора кілометри після такого знаку вони обов’язково проїжджали     повз непримітний бокс сірого кольору. Саме цей бокс змушує водіїв пригальмовувати, зменшуючи швидкість до рівня дозволеної. Не пригальмуєш – отримаєш протокол і потім заплатиш штраф. У такому боксі знаходиться комплекс «ГАРПУН» приєднаний до лазерного вимірювача швидкості TruCAM. Останній вимірює швидкість автомобіля, здійснює фото фіксацію порушення (прилад робить до трьох знімків у секунду), а «ГАРПУН» впродовж  десяти секунд передає інформацію на робочий комп’ютер інспектора (неважливо стаціонарний це пост, чи патрульна машина). Водій може не здогадуватись про те, що його порушення зафіксоване. А у інспектора ДАІ вже є законна підстава для зупинки транспортного засобу.

Для роботи з новою системою працівнику ДАІ достатньо налаштувати TruCAM у автоматичний режим роботи, приєднати до нього «ГАРПУН», натиснути одну кнопку на спеціальному контролері і система запрацює. Автоматичний комплекс переходить в режим очікування та готовності до фіксації порушень швидкісного режиму. Як тільки автомобіль перевищив швидкість, на комп’ютері інспектора з’являється повна інформація про скоєне порушення: фотографія автомобіля, на якій можна розгледіти, навіть, обличчя водія), час, точне місце (прилад показує географічну широту та довготу). Після чого інспектор на законних підставах зупиняє автомобіль, складає протокол та виписує постанову про накладання штрафу за адміністративне порушення.

ПРОТИ «ГАРПУНА» У ВОДІЇВ НЕМАЄ АРГУМЕНТІВ

Фактично, ця система створює своєрідну «контрольну зону». Якщо автомобіль перетне її з перевищенням швидкості, не залежно від того у якій полосі він рухався, прилад зафіксує порушення. Як правило бокси розташовані за кілька кілометрів від стаціонарних постів ДАІ чи екіпажу ДПС ДАІ. Тобто, водій може проїжджати повз інспекторів не порушуючи правил. Якщо його зупинять, може сперечатися про законність дій інспекторів. Мовляв, я ж нічого не порушував. Але TruCAM у парі з «ГАРПУНом» не залишають порушнику жодного шансу на те, щоб уникнути відповідальності за порушення правил дорожнього руху.

-         Як правило водії не сперечаються після того, як показуєш їм фото їхнього автомобіля під час порушення правил, - розповідає командир роти ДПС Київської області Володимир Деревинський. – Зі ста чоловік, приблизно двоє можуть не розуміти, за що їх зупинили. Решта свою провину визнає, бо сперечатися марно. Перевагою роботи  вимірювача швидкості TruCAM разом з системою «ГАРПУН» є стовідсоткова доказова база порушення. Сьогодні значно простіше стало виявляти порушників, бо вся інформація з’являється у нас за лічені секунди. Сьогодні на дорогах Київщини використовується декілька комплексів «ГАРПУН».

        Слід зазначити, що кількість спеціальних боксів значно перевищує кількість наявних комплексів «ГАРПУН». Але ж водії не знають, де саме фіксуються порушення. Зайвий раз ризикувати ніхто не хоче – доводиться дотримуватися швидкісного режиму. Відповідно, на дорогах стає безпечніше.

Начальник Управління ДАІ Київської області Сергій Олексійович Дерев’янкин зокрема зазначив, що:

-                   Мета використання комплексу «ГАРПУН» - зменшення швидкості автомобілів на аварійно небезпечних ділянках. Як правило, цей комплекс встановлюється біля пішохідних переходів, у місцях для розвороту транспорту. Ми не ставимо за мету карати водіїв чи збільшувати кількість штрафів. Наше основне завдання - це забезпечити безпеку дорожнього руху на автошляхах Київщини. Лазерна система фіксації порушень правил дорожнього руху TruCAM разом з комплексом «ГАРПУН» дає нам можливість не тільки миттєво відслідковувати порушників, а й змушує автомобілі знижувати швидкість руху. Ну а якщо хтось вже порушив правила, йому доведеться відповідати, згідно адміністративного кодексу України. Доказова база у цієї системи  бездоганна. У майбутньому, ми плануємо збільшити кількість комплексів «ГАРПУН» на автошляхах Київщини.

Кореспондент газети «Час Київщини»Ярослав Тимошик

Сектор Профілактичної роботи УДАІ Київської області

07.11.2012, 1323 просмотра.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація