Дотримання Правил дорожнього руху-обов’язок кожного!

З початку року на дорогах України, через порушення водіями транспортних засобів правил зупинки й стоянки, сталося  дорожньо-транспортних пригод, у яких 8 людей загинуло  та 87 отримали тілесні ушкодження. Державтоінспекція неодноразово зверталася до водіїв із нагадуванням - паркування з порушенням правил негативно впливають на ступінь аварійності на дорогах і сприяють виникненню заторів, що, в свою чергу, також ускладнюють дорожню обстановку.

Втім, нерідко провина лежить не тільки на водіях. Часто власники паркувальних майданчиків порушують вимоги правил, норм і стандартів при обладнанні таких об’єктів технічними засобами регулювання дорожнього руху та дорожньою розміткою. Крім того, працівники цих майданчиків, нерідко паркують автомобілі за межами парковок, або під кутом до проїзної частини вулиць.      

Аби вплинути на ситуацію, нагадати водіям  та власникам парковок про важливість дотримання правил, у другій половині жовтня, ДАІ Київської області провела обстеження  майданчиків для паркування транспортних засобів, що розміщені на вулично-дорожній мережі населених пунктів. За два тижня працівники ДАІ Київської області обстежили близько 60 відповідних об’єктів. У першу чергу, працівники ДАІ перевіряли наявність погодження з Державтоінспекцією місць розташування майданчиків для паркування та схем організації дорожнього руху на них, так було зафіксовано 13 об’єктів без відповідного погодження з Державтоінспекцією. 11 об’єктів були облаштовані з порушеннями правил, норм і стандартів розташування дорожніх знаків і розмітки. Працівники Державтоінспеції зафіксували 9 об’єктів, які були розміщені з порушенням  погоджувальної документації. Заходів адміністративного впливу було вжито також і до водіїв-порушників. Щільно заставлені транспортом тротуари (для пішоходів місця просто не зостається), припарковані авто прямо на трамвайних коліях, на зупинках, або так, що виїзди з дворових територій стають заблокованими – все це сьогодні можна побачити на наших вулицях. Керманичі авто нерідко залишають свої транспортні засоби, там де їм заманеться, не замислюючись над тим, що своїми діями не тільки створюють незручності, але й наражають їх на небезпеку.  

Забезпечення безумовних вимог по безпеці дорожнього руху це не тільки каральні функції, а й свідоме розуміння ситуації, що склалася на автошляхах  всіма учасниками дорожнього руху. За період перевірки було складено 55 адміністративних протоколів на водіїв за порушення правил  зупинки і стоянки на парувальних майданчиках та 4 адміністративні протоколи на посадових осіб.

За результатами перевірки було продемонстровано 6 матеріалів на телебаченні, по радіо пролунало 12 бесід, опубліковано  8 матеріалів у друкованих виданнях,  в 3 - в мережі інтернет.

Сектор профілактичної роботи УДАІ в Київській області

21.11.2012, 1290 просмотров.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація