На Київщині проводиться операція «Увага! Пішохід»

Проведений аналіз аварійності на автошляхах області показав, що з початку поточного року скоєно 1899 дорожньо-транспортних пригод з потерпілими. У них 412 осіб загинуло та 2320 травмовано. Основним видом ДТП уподовж 11 місяців залишається, як і в минулому році, наїзд на пішохода чи велосипедиста – 518 ДТП, або 36,7 % від загальної кількості зареєстрованих ДТП із потерпілими. За цими цифрами криються людські трагедії, обірвані життя, скалічені долі в переважній більшості молодих людей.

З метою посилення контролю за забезпеченням безпеки дорожнього руху на вулично-дорожній мережі, зниження рівня аварійності, недопущення загибелі і травмування учасників дорожнього руху, в період з 10 по 28 грудня 2012 року проводиться цільова оперативно-профілактична операція «Увага! Пішохід» на території Київської області. Основною метою даних заходів є профілактична робота з такою категорією учасників дорожнього руху, як пішоходи. Під час проведення даного заходу буде  збільшено  щільність нарядів ДПС ДАІ на аварійно-небезпечних ділянках вулиць, доріг на підставі аналізу аварійності та з урахуванням місць концентрації дорожньо-транспортних пригод за участю пішоходів.

Державтоінспекція спільно з органами влади, місцевого самоврядування, службою автомобільних доріг Київської області, освітянами та іншими зацікавленими установами щоденно працює над вдосконаленням стану дорожньої мережі, освітленням на дорогах, проводить масові заходи з правової освіти  населення, в тому числі і серед дітей.  Однак, безпеку на дорогах одними каральними заходами, як усі ми розуміємо, досягти неможливо. Будь-який правопорядок в Державі залежить від рівня свідомості громадян. 

           Державтоінспекція звертається  до всіх жителів Київщини. Всі ми в тій чи іншій мірі є учасниками дорожнього руху. Не будьте байдужими до тих випадків, коли бачите намір людини перейти проїжджу частину не в установленому для цього місці, роз’яснюйте про необхідність користування надземними та підземними переходами. Проводьте роз’яснювальну роботу серед колег, дітей, знайомих. В свою чергу працівники міліції в рамках Закону будуть вживати жорсткі санкції до пішоходів, які ігнорують Правила дорожнього руху.

На останок Державтоінспекція закликає всіх учасників дорожнього руху неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху, толерантності, ввічливості та поваги один до одного. Взаєморозуміння і культура поведінки на дорогах є запорукою і гарантією безпеки руху.

.Сектор профілактичної роботи УДАІ в Київській області

11.12.2012, 843 просмотра.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація