ДАІ застерігає!

На автодорогах Київщини знову з’явилися незаконні пости, так званої екологічної безпеки.

Останні, на власних автомобілях, з використанням форменого одягу, подібного до форми працівників міліції, використовуючи предмет схожий на жезл або диск з червоним світлоповертачем, примусово зупиняють транспортні засоби, в більшості випадків автомобілі з інших регіонів України та автомобілі з  іноземними номерними знаками, створюючи при цьому аварійні ситуації і затори на дорогах. Застосовуючи моральний тиск, незаконні методи примушують водіїв сплачувати кошти за надання водіям екологічних карток.

Учасники дорожнього руху в більшості випадків вважають, що вказані дії здійснюють працівники Державтоінспекції, особливо це стосується іноземних громадян, при цьому члени формувань надають неправдиву інформацію останнім щодо необхідності придбання так званих „екологічних карток”. Вказані дії є найбільш загрозливими стосовно забезпечення прав і свобод людини, оскільки вони супроводжуються психологічним тиском, а інколи і обманом. Оплатне проходження замірів окису вуглецю та придбання „екологічних карток” непередбачене жодним нормативним актом України. Своїми діями члени громадської організації  створюють негативну думку про працівників правоохоронних органів, зокрема Державтоінспекції.

19 грудня працівниками ДАІ Київської області на  автодорозі Київ-Чоп, під час несення служби було затримано та доставлено до Макарівського райвідділу міліції двох  членів громадської козацької організації «Екологічна безпека», які на приватному автомобілі марки «ФОРД», темного кольору з незрозумілою символікою на водійських дверцятах, в селі Ситняки, безпідставно зупиняли водіїв та вимагали придбати екологічні картки, а в разі відмови - погрожували поставити автомобіль на штраф майданчик.

Тому, Державтоінспекція звертається до учасників дорожнього руху. В разі зупинки Вас, звернути увагу на формений одяг, адже у працівників ДАІ має бути нагрудний знак, на форменому одязі шеврон працівника ДАІ, які для несення служби використовують тільки службовий автотранспорт, з відповідним обладнанням та пофарбуванням на якому встановлені державні номерні знаки на синьому фоні. Згідно з Правилами дорожнього руху право примусової зупинки транспортного засобу мають лише працівники міліції, тому, якщо Вас зупинили  працівники екологічного поста у формі схожій на формений одяг працівників ДАІ чи міліції, в першу чергу попрохайте пред`явити службове посвідчення. Якщо Ви переконалися, що зупинені працівниками екологічної безпеки, то Ви маєте право не надавати будь-які документи на транспортний засіб та посвідчення водія, і відмовитися від запропонованих «екологами» послуг. А тих хто бажає   подібним  шляхом ввести в оману учасників дорожнього руху, ДАІ попереджає про сувору відповідальність згідно діючого законодавства.

Сектор профілактичної роботи УДАІ в Київській області 

26.12.2012, 1506 просмотров.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація