Безпеку перевезення пасажирів контролює ДАІ!

З метою попередження аварійності на пасажирському автотранспорті, посилення роботи щодо зміцнення транспортної дисципліни водіїв, підвищення технічної готовності автобусів, які залучаються до перевезень людей, особливо під час перевезення організованих груп дітей, у період з 01 по 31 березня поточного року на території Київської області,  Державтоінспекцією проводиться комплекс заходів з профілактики аварійності на пасажирському автомобільному транспорті.

                    З початку року на території Київської області з вини  водіїв автобусів скоєно 8 ДТП, в яких 1 людина загинула та 23 отримали тілесні ушкодження. В області нараховується 1332 автобусних маршрутів по перевезенню пасажирів, на постійних маршрутах працює 82 суб`єкти підприємницької діяльності, які обслуговують понад 4 тисячі автобусів та мікроавтобусів.  Нинішня ситуація на автошляхах області не найкраща. Одні звинувачують у цьому стан доріг, інші кажуть, що водії стали нахабнішими і відчувають свою безкарність, як наслідок – невтішна статистика загиблих та поранених внаслідок ДТП.

                    Стан справ з перевезенням пасажирів на  дорогах Київщини поки що знаходиться  не на такому рівні як  хотілося б, але все – таки ситуацію Державтоінспекція  контролює  і вживає дієві заходи для того, щоб рівень аварійності пасажирського транспорту був якомога меншим. Значно впливає на ріст аварійності  незадовільний технічний стан пасажирського транспорту, всім відомо, що кожен другий автобус на маршруті – приватний, через це і неналежна профілактична робота, низький рівень перевірок автотранспорту при виїзді на маршрути, непринципова позиція в питаннях профілактики аварійності та контролю роботи водіїв на лінії інженерів з безпеки дорожнього руху автогосподарств, яким належать дані транспортні засоби.

З початку проведення профілактичних заходів,  працівниками ДАІ Київської області  перевірено 88 суб’єктів господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів автотранспортом, видано понад 40 приписів ДАІ, оглянуто 1300 автобусів та мікроавтобусів, виявлено та задокументовано 560 порушень ПДР скоєних перевізниками.

Під час проведення профілактичних заходів Державтоінспекцією особлива увага  приділяється  водіям, які задіяні для перевезення пасажирів, додатково перевіряються наявність в автобусах  запасних і аварійних виходів, їх укомплектованості засобами пожежогасіння та медичними аптечками, незаконним переобладнанням автобусів та встановлення додаткових місць для сидіння.

Серйозне занепокоєння викликають водії приватних автобусів та мікроавтобусів, які нелегально займаються пасажироперевезеннями. Такі водії наражають на небезпеку не тільки себе, а й тих пасажирів, яких перевозять. Під час відпрацювання,   з метою недопущення аварійності, працівники ДАІ виявляють таких псевдоперевізників, оскільки вони не мають права займатись перевезенням пасажирів. Особливо вражені нелегальними перевезеннями Васильківський, Макарівський та Переяслав-Хмельницький райони.

 Державтоінспекція Київщини звертається до всіх водіїв: сіли за кермо автомобіля, думайте про своє життя і  життя тих, хто з Вами.

 

Управління ДАІ ГУМВС України в Київській області

20.03.2013, 1144 просмотра.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація