Безпеку перевезення пасажирів контролює ДАІ

З метою попередження аварійності на пасажирському автотранспорті, посилення роботи щодо зміцнення транспортної дисципліни водіїв, підвищення технічної готовності автобусів, які залучаються до перевезень людей, особливо під час перевезення організованих груп дітей Державтоінспекцією Київщини постійно проводяться профілактичні заходи на пасажирському автотранспорті.

За 4 місяці поточного року на території Київської області з вини  водіїв автобусів скоєно  15 ДТП в яких 31 людина отримала тілесні ушкодження.

В столичній області нараховується 1332 автобусних маршрути по перевезенню пасажирів, на постійних маршрутах працює 288 суб’єктів підприємницької діяльності, які обслуговують понад 4000 тис. автобусів та мікроавтобусів. Протяжність маршрутів становить майже 30 тисяч кілометрів. Нинішня ситуація на автошляхах області не найкраща. Одні звинувачують у цьому стан доріг, інші – зміни в законодавстві. Кажуть, що водії стали нахабнішими і відчувають свою безкарність, як наслідок – невтішна статистика загиблих та поранених внаслідок ДТП. Стан справ з пасажироперевезеннями на  дорогах області поки що знаходиться  не на такому рівні як  хотілося, але все – таки ситуацію Державтоінспекція  контролює  і вживає дієві заходи для того, щоб рівень аварійності пасажирського транспорту був якомога меншим. Значно впливає на ріст   аварійності  незадовільний технічний стан пасажирського транспорту, всім відомо, що кожен другий автобус в області – приватний, через це і неналежна профілактична робота, низький рівень перевірок автотранспорту при виїзді на маршрути, непринципова позиція в питаннях видачі та позбавлення ліцензій на право перевезення людей.

Під час проведення рейдів Державтоінспекцією особлива увага приділяється  водіям, які задіяні для перевезення пасажирів, додатково перевіряються   наявність в автобусах  запасних і аварійних виходів, їх укомплектованості засобами пожежогасіння та медичними аптечками, незаконним переобладнанням    автобусів та встановлення додаткових місць для сидіння.

Серйозне занепокоєння викликають водії приватних автобусів та мікроавтобусів, які нелегально займаються пасажироперевезеннями. Такі водії наражають на небезпеку не тільки себе, а й тих пасажирів яких перевозять. Під час відпрацювання, з метою недопущення аварійності, працівники ДАІ виявляють таких псевдоперевізників, оскільки перевезенням пасажирів вони не мають права займатись.

Державтоінспекція бажає всім  пішоходам,  пасажирам і водіям неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху, толерантності, ввічливості та поваги один до одного. Взаєморозуміння і культура поведінки на дорогах є запорукою і гарантією безпеки руху. І пам`ятайте, сіли за кермо автомобіля думайте про своє життя і  життя тих хто на дорозі.

Управління ДАІ ГУМВС України в Київській області

18.05.2013, 610 просмотров.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація