Державтоінспекція Київщини звертається до водіїв!

Крадіжка - один з найпоширеніших видів злочинів. І крадіжка з автомобіля не є винятком. Вкрасти з автомобіля можуть все, що погано лежить: гаманець, жіночу сумочку, парасольку, мобільний телефон, автомагнітолу та інші дорогі «дива» сучасної техніки, які водії встановлюють в салонах своїх автомобілів. Тож, подібні випадки не поодинокі. Щоб здійснити задумане, злочинці вдаються до різних способів: зламують замки на дверях, розбивають або віджимають скло. Як зазначив заступник начальника Управління ДАІ Київської області полковник міліції Олег Васильович Дудник, способів крадіжки існує безліч, але коли автомобіль залишений без нагляду на тривалий час, як це доволі часто трапляється в сезон збору грибів, власники авто самі спонукають злочинців до дій. А якщо вже вирішили поїхати до лісу на власному транспорті, не залишайте його на дорозі, тим самим створюючи перешкоду іншим учасникам дорожнього руху.

В багатьох випадках власники автомобілів з’ясувавши, що його чотириколісного друга викрали намагається вести пошуки самостійно, цим самим втрачається  дорогоцінний час і досить часто повідомлення про угон  надходять  до Управління ДАІ через добу або навіть дві. В цей час крадії можуть зробити з автомобілем все що завгодно: виїхати за межі області, сховати автомобіль у місці відстою, щоб згодом перебити номер, перефарбувати, або розібрати по запчастинам. Втрачений час дуже ускладнює пошуки транспортного засобу. Проте, коли сигнал про незаконне заволодіння автомобіля надходить в перші хвилини,  такі угони розкриваємо практично стовідсотково, що дає змогу повернути автомобіль власнику в належному стані.

Державтоінспекція Київщини звертається до водіїв! За будь-яких умов знайдіть час та певну суму грошей і обов’язково обладнайте машину протиугінним пристроєм. Не обов’язково це повинна бути надскладна і дорога сигналізація. Найкраще, коли у вас буде нестандартний „секрет”. Адже коли в чужому автомобілі доводиться займатись розсекречуванням, то, як правило, це авто лишають у спокої.  Навіть відлучаючись на хвилину від машини, не забудьте натиснути потрібну кнопку сигналізації, увімкнути тумблер і забрати ключі з собою. Не залишайте свої автомобілі просто неба  - біля будинків, у місцях, де немає відповідної охорони та належного освітлення. Таким чином навіть непрофесійних автокрадіїв ви спокушаєте без надмірних зусиль викрасти вашу  машину.

Постійно користуйтесь послугами гаражів, стоянок, які охороняються. Залишаючи машину на станції техобслуговування, не поспішайте розповідати слюсарям свої секрети. Звичайно, краще звертатися до людей, які вам добре відомі. Не сподівайтесь також, що в гаражі машина, неначе у фортеці. Адже відомо, що неприступних фортець не буває. А тому хоч би де водій залишив машину, він повинен вжити всіх заходів, аби нею не скористалися лихі люди. Ні в якому разі не залишайте автомобіль з увімкненим двигуном, що часто трапляється коли ви виходите з авто, щоб зачинити гараж чи в`їздні ворота. Трапляються непоодинокі випадки, коли саме в цей час автомобіль викрадають.

Сектор профілактичної роботи  УДАІ в Київській області

03.10.2013, 505 просмотров.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація