Чужих дітей на дорозі не буває!

В  Україні щороку відбуваються тисячі дорожньо-транспортних пригод, в яких гинуть й калічаться люди. Найгірше жахіття тих трагедій у тім, що вони відбирають життя в наших найменших громадян – у дітей. Статистика невгамовна і жорстока: на території держави упродовж 9 місяців 2013-го за участю неповнолітніх сталося понад 2,9 тис. ДТП, 184 дитини загинули, а майже 3,2 тис. зазнали різних травмувань. Аби зменшити згадані втрати у дорожніх «війнах», Державтоінспекція вдається до комплексу профілактичних заходів. Серед них чи не найважливішими є зустрічі із учнями молодших класів шкіл, де правоохоронці в доступній ігровій формі роз’яснюють малечі найголовніші принципи безпечної поведінки на вулицях і автошляхах. Доволі активно цю роботу проводять у столичному регіоні.

Звісно, на Київщині така потреба в тісній співпраці освітян і міліціонерів теж має своє сумне підґрунтя: у понад 150 дорожніх аваріях, що мали місце тут з початку року, загинуло 20 і травмувалося 168 дітей. Щоб мінімізувати такі ризики, треба, передовсім, невтомно «обсапувати» школяриків на предмет обізнаності із дорожньою грамотою.

– Практика показує: щотретє ДТП трапляється з вини неповнолітніх, – зауважує очільник сектору профілактичної роботи УДАІ ГУМВС у Київській області Юрій Маральов. – Тому ми не лише практикуємо традиційні заходи виховного характеру, а й урізноманітнюємо їх доволі креативним тренінгом і навчанням. Приміром, наразі проводимо цікаву акцію «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності», у межах якої учні отримують додаткову інформацію про те, як уникнути загрозливих для здоров’я ситуацій, зокрема, і як учасники дорожнього руху – пішоходи, велосипедисти, скутеристи тощо. Сподіваємося, так ми запобігатимемо значному травматизму в дитячому середовищі.

Неподалік столиці, в Ірпінському регіоні є чепурненьке містечко Буча. Саме туди, на подвір’я місцевої спеціалізованої школи №5, де посилено вивчають іноземні мови, погожої жовтневої днини приїхав яскраво розфарбований «агітбус», борти якого прикрашали малюнки і слогани на тему безпечних доріг. Таких автобусів в Україні всього два – один перебуває на балансі комунального закладу облради «Центр безпеки життєдіяльності», що діє на базі загальноосвітньої школи №2 смт. Немішаєве Бородянського району. Це унікальний і перший у державі заклад, де запроваджено інноваційні технології навчання засобами позашкільної освіти. Інший «агітбус» належить Центру безпеки дорожнього руху та автоматизованих систем ДДАІ МВС.

Кільком працівникам ЦБДР та АС достатньо було 10 хвилин для того, щоб розгорнути у шкільному дворі навчальне містечко, розставити необхідну апаратуру й обладнання і радо зустріти малечу – майже 170 першачків та другокласників. Непосидючість і неслухняність деяких учнів кудись поділася, коли ведучі уроку – офіцери ДАІ – розпочали захопливу розповідь про важливість вміти розшифровувати мову сигналів світлофорів, дорожніх знаків, жестів регулювальників. Нові знання легко запам’ятовувалися, а здобуті раніше – швидко згадувалися в атмосфері веселої гри, інтелектуального змагання і заохочення катанням на дитячих «патрульках».

– Звісно, є незначні територіальні відмінності у викладанні цього предмету, – говорить очільник Ірпінського ВДАІ Олександр Куделя. – Адже, у місті рух насиченіший, тут багато транспорту і школярам треба бути уважнішими. А батькам варто подбати в осіннє-зимовий період, коли погіршується погода, скорочується тривалість дня, щоб їхні чада мали на одязі, ранцях, велосипедах якомога більше світлоповертаючих елементів.

Заступник директора Бучанської школи №5 з виховної роботи Оксана Сімороз розповіла про тривалу співпрацю із Управлінням ДАІ Київської області. Примітно, що деякі діти після такого спілкування із вартовими доріг навіть навчають батьків основам ПДР! Цей заклад розміщено так, що діти, йдучи до школи, переходять кілька вулиць з пожвавленим рухом, тому подеколи стаються неприємні ситуації. Є ідея в межах шкільного самоврядування створити команду з числа старшокласників, котрі контролювали б малечу в сенсі безпеки.

 

Управління ДАІ ГУМВС України в Київській області

15.10.2013, 645 просмотров.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація