Безпека громадян – головне завдання ДАІ!

У період з 15 по 17 жовтня поточного року  на території Київської області Державтоінспекцією проводилася державна спеціальна оперативно-профілактична операція «Розшук». Розповісти  про результати відпрацювання столичної області  ми попросили  начальника Управління ДАІ ГУМВС України в Київській області полковника міліції Дерев`янкіна Сергія Олексійовича.

- Сергію Олексійовичу, які завдання були поставлені під час проведення операції?

 Основними завданнями операції «Розшук» є затримання осіб, які переховуються від слідства, дізнання та суду, розшук осіб безвісно зниклих, встановлення особистості невпізнаних трупів. Під час практичного етапу працівниками Державтоінспекції затримано 14 осіб, які переховувались від суду.

Серйозне занепокоєння викликають дорожні пригоди, з місця скоєння яких водії зникають. На превеликий жаль повідомлення про  ДТП за участю водіїв, які зникли з місця аварії до Управління ДАІ надходять майже щоденно.

Лише з початку року зафіксовано 95 пригод даного виду, завдяки оперативно - розшуковим заходам 75 водіїв розшукано. Розкривати такі злочини доволі складно, адже виїхавши на місце ДТП інформації збирається обмаль, а можливі свідки трагедії не завжди охоче співпрацюють з правоохоронцями. Та все ж таки, збираючи по крупинках докази, рано чи пізно ми встановлюємо втікача і хочу наголосити, що на даний час переважну більшість водіїв які скоїли ДТП і зникли з місця події не надавши першу медичну допомогу потерпілому ми розшукали. Тому хочу звернутись до водіїв, якщо вже трапилось таке лихо ні в якому разі не залишайте місце ДТП прийміть всі необхідні міри для надання допомоги постраждалому.

- Сергію Олексійовичу, як би Ви охарактеризували ситуацію, що склалася на  сьогоднішній день на автошляхах Київської області?

Все моє свідоме життя, як і життя наших співвітчизників, пов’язане з дорогою. Як фахівець, як людина, яка має певний досвід в організації автомобільного руху, як посадовець, якому доручено забезпечувати порядок та безпеку на автошляхах Київщини, я гостріше за інших відчуваю ту несправедливість, коли через недисциплінованість, необачність, а інколи просто через безглуздість під колесами обривається людське життя. Нинішня ситуація на автошляхах області не найкраща. На сьогоднішній день на території столичної області зареєстровано 1288 ДТП, в яких загинула 291 людина та травмовано 1629 . Основними видами ДТП є наїзд на пішоходів та зіткнення транспортних засобів із-за перевищення швидкості. Основними причинами аварійності являється виїзд на зустрічну смугу, порушення правил обгону.

- Сергію Олексійовичу, скажіть будь ласка, чи часто Вашими інспекторами затримуються водії, які керують транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння?

  На жаль, доволі часто. З початку року працівниками ДАІ виявлено 7380 фактів керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. Були навіть зафіксовані  випадки виїзду на маршрути нетверезих водіїв, які ризикують не тільки своїм життям а й життям пасажирів, яких він перевозить. Як не прикро про це говорити, але випадки керування автобусами чи мікроавтобусами в нетверезому стані працівниками ДАІ виявляються доволі часто. В поточному році, було зафіксовано 4 таких випадків і як усі розуміють наслідки таких поїздок в більшості закінчуються трагічно. 

-  На останок хочу побажати всім  пішоходам,  пасажирам і водіям неухильно дотримуватись Правил дорожнього руху, толерантності, ввічливості та поваги один до одного. Взаєморозуміння і культура поведінки на дорогах є запорукою і гарантією безпеки руху. І пам`ятайте, сіли за кермо автомобіля думайте про своє життя і  життя тих хто на дорозі.

 

 

Cектор профілактичної роботи УДАІ в Київській області


18.10.2013, 686 просмотров.

Корисні веб-ресурси

Міністерство внутрішніх справ України

Управління безпеки дорожнього руху

Головне управління Національної поліції в Київській області

Київська обласна державна адміністрація